Евро 2024: Франция постави рекорд, като вкара 14 гола в един мач срещу Гибралтар

От Graziella de Sortiraparis · Публикувано на 19 ноември 2023г. в 12:55ч.
В събота, 18 ноември 2023 г., "Les Bleus" изиграват мач, който ще остане в легендите на френския футбол, отбелязвайки рекордните 14 гола в рамките на 90 минути срещу Гибралтар!

В събота френският отбор нямаше за какво да се притеснява, когато игра у дома срещу Гибралтар, въпреки че вече се е класирал за Евро 2024. Единственото, което трябваше да направят, беше да спечелят, за да бъдат поставени в група В, която включва Нидерландия, Гърция, Ирландия и Гибралтар. Именно срещу последната държава се изправиха французите, която не се слави точно като футболна нация. И тенденцията бързо се затвърди - два гола в първите четири минути, включително автогол на гибралтарския Сантос.

Мачът беше впечатляващ, като много от играчите на Les Bleus си вкараха автоголове, а крайният резултат беше 14:0. Заир-Емери, много млад играч от "Пари Сен Жермен", се възползва от първия си старт за националния отбор, за да отбележи третия гол в шестнадесетата минута. Единственият проблем на вечерта беше, че той контузи глезена си по пътя към гола, когато беше брутално пресрещнат от съперник. Но головете не спряха дотук - хеттрик на Мбапе, един на Клаус, един на Коман, един на Фофана, един на Рабио, един на Дембеле и един на Жиру, който празнуваше рождения ден на дъщеря си.

Това беше огромна победа, която развесели много хора в социалните мрежи, и най-вече надмина рекорд от 1995 г., когато Les Bleus нанесоха 10 гола на Азербайджан. Така Франция започва кампанията си в групата с много голяма голова разлика преди финалния мач срещу Гърция на 21 ноември 2023 г. Гибралтар, който игра с един отсъстващ поради червен картон играч, бе загубил само с 3:0 в първия мач.