Световна купа по ръгби 2023: къде можете да гледате втория мач на Les Bleus между Франция и Уругвай?

От Graziella de Sortiraparis · Снимки от Graziella de Sortiraparis · Публикувано на 10 септември 2023г. в 09:03ч.
След гръмката победа над Нова Зеландия Франция започва добре Световната купа по ръгби на родна земя. Този четвъртък, 14 септември, Les Bleus се изправят срещу втория си съперник: Уругвай!

Световната купа по ръгби през 2023 г. започна с летящ старт за френския национален отбор с изключителна домакинска победа над страховитите All Blacks на стадион "Стад дьо Франс"! Това е добра новина за началото на състезанието, тъй като Франция временно оглавява своята група преди следващите три мача - срещу Намибия, Италия и Уругвай, като следващият мач на Les Bleus е в четвъртък, 14 септември 2023 г.

На хартия мачът срещу Нова Зеландия беше най-трудният за французите за спечелване. Макар че мачът срещу Уругвай не е особено застрашителен, те все пак ще трябва да бъдат внимателни, тъй като Пул А не е от най-малките предизвикателства, с присъствието на Италия. Този път този мач е в Лил и на стадион "Пиер Мороа", като е насрочен за 21:00 ч., отново по TF1, която излъчва всички мачове на френския национален отбор.

Южноамериканците спечелиха два от подготвителните си мачове, а именно срещу Намибия, с която ще се срещнат отново в тази групова фаза. Една победа е повече от желана, за да си осигурим първото място в групата и да очакваме четвъртфиналите отново на легендарния стадион в Сен Дени!

Rugby : où voir le premier test-match de la France contre l'Australie ce samedi ?Rugby : où voir le premier test-match de la France contre l'Australie ce samedi ?Rugby : où voir le premier test-match de la France contre l'Australie ce samedi ?Rugby : où voir le premier test-match de la France contre l'Australie ce samedi ? Световна купа по ръгби 2023: пълен график на басейна
От 8 септември до 8 октомври 2023 г. французите ще могат да гледат груповите етапи на Световната купа по ръгби у дома, на няколко стадиона във Франция. Запознайте се с пълната програма за този първи етап! [Прочетете още]

За да гледате мача в добра компания

rugbyrugbyrugbyrugby Световна купа по ръгби 2023: фен зони и места за гледане и преживяване на състезанието в Париж
Спортното събитие на годината идва в столицата на 8 септември 2023 г.: Световната купа по ръгби! За да се възползвате максимално от него, посетете ръгби селищата, фен зоните и празненствата, организирани по този повод! [Прочетете още]