Световна купа по ръгби 2023: къде можете да гледате мача между Франция и Намибия?

От Graziella de Sortiraparis · Снимки от Graziella de Sortiraparis · Публикувано на 16 септември 2023г. в 14:52ч.
Започва третият и предпоследен мач от груповите етапи за френския национален отбор в четвъртък, 21 септември 2023 г.! След две победи сега те трябва да се изправят срещу Намибия, ако искат да имат някаква надежда да достигнат до четвъртфиналите.

Франция стартира Световната купа с две победи - първо срещу All Blacks в мача на откриването, а след това срещу Уругвай миналия четвъртък. Макар че последната победа не беше толкова впечатляваща, колкото първата, факт е, че Les Bleus трупат точки и остават начело в групата си, пред Италия, които са двата отбора с добри шансове да достигнат до четвъртфиналите. Все пак нека не се увличаме прекалено бързо: остава още един мач срещу Намибия и Италия! Следващият мач е в четвъртък, 21 септември 2023 г.!

На хартия мачът срещу Нова Зеландия беше най-трудният за спечелване от французите, но Уругвай се оказа по-голяма заплаха от очакваното и временно се противопостави на французите, като им костваше бонус за атака, който можеше да се окаже решаващ в края на груповата фаза. Този път срещата е в Марсилия и на стадион "Велодром", насрочена за 21:00 ч., този път по France 2 вместо по TF1.

Франция и Намибия вече са играли няколко пъти помежду си на Световното първенство, като Les Bleus печелят през 1999 и 2007 г. Преди нас те се изправят срещу Нова Зеландия, след като загубиха от Италия. Една победа е повече от желана, за да си осигурим първото място в групата и да гледаме напред към следващия етап на състезанието, отново на легендарния стадион в Сен Дени!

Rugby : où voir le premier test-match de la France contre l'Australie ce samedi ?Rugby : où voir le premier test-match de la France contre l'Australie ce samedi ?Rugby : où voir le premier test-match de la France contre l'Australie ce samedi ?Rugby : où voir le premier test-match de la France contre l'Australie ce samedi ? Световна купа по ръгби 2023: пълен график на басейна
От 8 септември до 8 октомври 2023 г. французите ще могат да гледат груповите етапи на Световната купа по ръгби у дома, на няколко стадиона във Франция. Запознайте се с пълната програма за този първи етап! [Прочетете още]

За да гледате мача в добра компания

rugbyrugbyrugbyrugby Световна купа по ръгби 2023: фен зони и места за гледане и преживяване на състезанието в Париж
Спортното събитие на годината идва в столицата на 8 септември 2023 г.: Световната купа по ръгби! За да се възползвате максимално от него, посетете ръгби селищата, фен зоните и празненствата, организирани по този повод! [Прочетете още]