Euro 2024: Francie vytvořila rekord, když v jednom zápase proti Gibraltaru vstřelila 14 gólů

Podle Graziella de Sortiraparis · Publikováno na 19. listopad 2023 v 12:55
V sobotu 18. listopadu 2023 odehráli Les Bleus zápas, který se zapíše do francouzských fotbalových legend, a během 90 minut vstřelili Gibraltaru rekordních 14 gólů!

V sobotu se francouzský tým nemusel obávat domácího zápasu s Gibraltarem, přestože se již kvalifikoval na Euro 2024. Stačilo jim vyhrát, aby byli nasazeni do skupiny B, ve které jsou Nizozemsko, Řecko, Irsko a Gibraltar. Právě s posledně jmenovanou zemí, která není zrovna proslulá jako fotbalový národ, se Francouzi utkali. A tento trend se rychle potvrdil, když během prvních čtyř minut vstřelili dva góly, včetně vlastního gólu gibraltarského Santose.

Byl to impozantní zápas, v němž si mnoho hráčů Les Bleus vstřelilo vlastní góly, a konečné skóre bylo 14:0. Zaïre-Emery, velmi mladý hráč Paris-Saint-Germain, využil svého prvního startu za národní tým a v šestnácté minutě vstřelil třetí gól. Jediným problémem večera bylo, že si cestou ke svému gólu poranil kotník, když se na něj surově vrhl soupeř. Tím ale góly nekončily, hattrickem se blýskl Mbappé, jednou se trefil Clauss, jednou Coman, jednou Fofana, jednou Rabiot, jednou Dembélé a jednou Giroud, který slavil narozeniny své dcery.

Bylo to obrovské vítězství, které pobavilo mnoho lidí na sociálních sítích, a především překonalo rekord z roku 1995, kdy Les Bleus nasázeli Ázerbájdžánu 10 gólů. Francie tak před závěrečným zápasem s Řeckem, který se uskuteční 21. listopadu 2023, zahájí své tažení skupinou s velmi vysokým brankovým rozdílem. Gibraltar, který hrál s jedním hráčem chybějícím kvůli červené kartě, prohrál v prvním utkání pouze 3:0.