Gratis tentoonstelling van La Tour d'Argent servies bij veilinghuis Artcurial

Door Audrey de Sortiraparis · gepubliceerd op 13 januari 2024 om 10:10
Artcurial organiseert tot 17 januari 2024 een gratis tentoonstelling van het serviesgoed van La Tour d'Argent als opmaat naar de veiling. Deze exclusieve tentoonstelling, het resultaat van een samenwerking met het instituut Quai de la Tournelle, onthult meer dan 320 kavels, waaronder meubels en decoratieve voorwerpen die getuigen van de legendarische geschiedenis van dit iconische Parijse restaurant.

Artcurial onthult het servies van La Tour d'Argent in een gratis openbare tentoonstelling die samenvalt met de veiling (12-19 januari). Deze tentoonstelling, georganiseerd in samenwerking met het gerenommeerde Quai de la Tournelle, loopt tot 17 januari 2024 en biedt een kijkje in de verfijnde wereld van het iconische Parijse restaurant.

L'exposition gratuite des Arts de la Table de La Tour d'Argent dans la Maison de ventes ArtcurialL'exposition gratuite des Arts de la Table de La Tour d'Argent dans la Maison de ventes ArtcurialL'exposition gratuite des Arts de la Table de La Tour d'Argent dans la Maison de ventes ArtcurialL'exposition gratuite des Arts de la Table de La Tour d'Argent dans la Maison de ventes Artcurial

La Tour d' Argent, dat onlangs een nieuw leven heeft gekregen, neemt afscheid van zijn oude inrichting in het beroemde veilinghuis aan de voet van de Champs-Élysées. Gedurende een week kunnen bezoekers zich vergapen aan meer dan 320 kavels, van het legendarische porselein, kristal en zilveren servies dat de memorabele diners in deze gastronomische schatkamer begeleidde, tot unieke meubelstukken endecoratieve objecten.

La Tour d'Argent, l'institution parisienne s'offre une nouvelle jeunesseLa Tour d'Argent, l'institution parisienne s'offre une nouvelle jeunesseLa Tour d'Argent, l'institution parisienne s'offre une nouvelle jeunesseLa Tour d'Argent, l'institution parisienne s'offre une nouvelle jeunesse La Tour d'Argent, het Parijse instituut krijgt een make-over
De Tour d'Argent, een echt Parijs instituut, onthult een nieuwe, meer eigentijdse look met de creatie van een nieuwe bar en de opening van het dak. [Lees verder]

De tentoonstelling belicht schatten als 19e-eeuwse borden van wit porselein met handgeschilderde decoraties, witte wijnglazen van RIEDEL kristalglas, verzilverde besteksets en zelfs historische menukaarten uit 1722, die getuigen van onnavolgbare vaardigheden die door de eeuwen heen zijn doorgegeven. Als verwijzing naar het emblematische gerecht "caneton Tour d'Argent", is de eend ook te vinden in elke saus, in een Saint-Louis & Baccarat kristallen versie of in hout in een paarborden. De kathedraal Notre Dame de Paris is ook een terugkerend motief, soms als achtergrond van een 'eendentheater', soms op de voorgrond van een twintigste-eeuws olieverfschilderij.

Tot slot bevat detentoonstelling ook een eclectische reeks meubels, van Japanse potiches tot vazen van Delfts aardewerk, maar ook stukken in Rocaille-stijl zoals een consoletafel en een 19e-eeuwse draagstoel.

Artcurial nodigt u uit om u te verdiepen in de kostbare geschiedenis van La Tour d'Argent, om een fragment van haar tijdloze charme vast te leggen en om de kunst van de gastronomie te vieren door middel van een prachtige tentoonstelling die het servies van een legendarisch instituut eert.

Bruikbare informatie

Datums en tijdschema's
Van 11 januari 2024 Bij 17 januari 2024

×

    Plaats

    7, rond-point des Champs Elysées - M. Dassault
    75008 Paris 8

    Toegankelijkheid

    prijzen
    Vrij

    Officiële site
    www.artcurial.com

    Opmerkingen
    Verfijn je zoekopdracht
    Verfijn je zoekopdracht
    Verfijn je zoekopdracht
    Verfijn je zoekopdracht