Чемпіонат світу з регбі 2023: Південна Африка виграє свій 4-й титул чемпіона світу

За Margot de Sortiraparis · Фотографії Graziella de Sortiraparis · Опубліковано на 29 жовтень 2023 рoxy о 10:31
У суботу, 28 жовтня 2023 року, фіналом 10-го Чемпіонату світу з регбі завершився фінальний матч між новозеландською командою All Blacks та південноафриканською Springboks.

Атмосфера на " Стад де Франс" у Сен-Дені обіцяла бути шаленою для фіналу десятого Чемпіонату світу з футболу, в якому зійшлися дві найуспішніші країни турніру: Нова Зеландія таПівденна Африка, з трьома титулами на рахунку кожної з команд.

Після кількох пенальті, реалізованихпівденноафриканською командою, рахунок став відкритим. У першому таймі обидві команди набирали очки з пенальті, що свідчить про технічний рівень, з яким ми зіткнулися в такому фіналі. На 33-й хвилині південноафриканці пробивають четвертий пенальті, і рахунок стає 12:3.

Капітан All Blacks Сем Кейн перетворює жовту картку своєї команди на червону після високого прийому : новозеландці ведуть 14-15, і пролунав свисток на перерву, а Південна Африка все ще веде 12-6. Нова Зеландія компенсувала це в другому таймі завдяки спробі Бодена Баррета на 58-й хвилині, після того, яксуддя Вейн Барнс не зарахував першу спробу. Зрештою, цього виявилося недостатньо, оскільки відмінний захист Південної Африки не дозволив "чорним" забити ще раз, незважаючи на чудову атакувальну гру в другому таймі.

За 80 хвилин цього матчуПівденно-Африканська Республіка вчетверте у своїй історії стала чемпіоном світу з різницею в один м'яч (що навіяло гіркі спогади про чвертьфінальний матч з командою Франції ). Таким чином, "Спрінгбокс" стали найуспішнішою командою на Кубку світу з регбі: саме вони поїдуть додому з Кубком Вебба Елліса - трофеєм турніру - після незаслуженої поразки "чорних". Капітан збірної Південної Африки Сія Колісі стала лише другим капітаном в історії, який підняв Кубок Вебба Елліса.

Так завершився цей 10-й Чемпіонат світу з футболу, який захопив усіх нас, шанувальників овального м'яча: Південно-Африканська Республіка виграла турнір, за нею розташувалися Нова Зеландія, Англія та Аргентина.