Magrittova Černá magie na výstavě v Paříži před historickým prodejem v Sotheby's

Podle Laurent de Sortiraparis · Aktualizováno 10. září 2025 v 10:30 · Publikováno na 9. září 2025 v 10:30
Legendární dílo Reného Magritta "La Magie noire" bude vystaveno v pařížské aukční síni Sotheby's od 17. do 23. října 2025 a 24. října bude vydraženo. Toto ikonické plátno belgického surrealismu, které zůstalo od roku 1935 ve stejné rodině, se vydává vstříc novému osudu!

Legendární dílo se konečně dostává ze stínu na světlo. Po téměř sto letech, kdy bylo dílo Reného Magritta La Magie noire ukryto před zraky veřejnosti, bude v pařížské aukční síni Sotheby's odhaleno veřejnosti. Toto emblematické plátno, namalované v roce 1934 a získané následujícího roku přímo od umělce, bude ústředním bodem každoroční aukce Surrealismus a jeho odkaz. Představí se jako vůbec první - a nejdokonalejší - z deseti variací, které Magritte tomuto tajemnému motivu věnoval, a bude předmětem výjimečné výstavy, která se uskuteční od 17. do 23. října 2025, ještě před aukcí.

Tímto obrazem malíř představil ústřední motiv své tvorby: ženské tělo proměněné v nebeskou krajinu mezi tělem, kamenem a nebem. V dopise André Bretonovi, vůdci surrealismu, Magritte napsal:"Je to akt černé magie, když se ženské tělo promění v nebe". Tento odraz se zde stává obrazem v malbě, která představuje symbolický zlom v jeho umělecké kariéře.

Ikona surrealismu na světovém turné

Před příchodem do Sotheby's v Paříži se obraz vydal na mezinárodní turné, nejprve byl představen v Londýně, poté vystaven v New Yorku a Hongkongu, což byla skutečná cesta kolem světa před vrcholem výstavy: jeho prezentací pařížskému publiku, kousek od Boulevard Haussmann. Toto klíčové dílo dvacátého století, které 90 let uchovávala rodina Lorge-Spaakových - Magrittovi první historičtí příznivci - fascinuje zkušené sběratele i milovníky dějin moderního umění.

Pokud vás zajímá surrealismus a jste zvědaví na malbu zahalenou tajemstvím a poetickou reflexí, je tato výstava určena právě vám. Je také pro milovníky symbolismu, pro ty, kteří rádi v tichu rozjímají nad dílem a snaží se odhalit tajemství pohledu nebo proměněné siluety. Na druhou stranu, pokud hledáte interaktivní, pohlcující výstavu nebo výstavu zaměřenou na digitální umění, tato výstava pravděpodobně nesplní vaše očekávání.

Tichá atmosféra fascinace a rozjímání

Výstavní prostory Sotheby's Paris se zde proměňují v místo estetické kontemplace, které je vhodné pro samostatné výlety, chvíle spoluúčasti ve dvou nebo dokonce mezigenerační návštěvy, pokud sdílíme společnou citlivost pro obrazovou imaginaci. Před La Magie noire je ticho přirozenou reakcí: ticho, které vyplývá z díla, jehož symbolický náboj přesahuje viditelné.

Tento obraz s nedotčenou prestiží doprovází intimní příběh a historická váha, které jsou na trhu s uměním vzácné. Slovy Thomase Bomparda, místopředsedy Sotheby's France:"Svým leskem, prestiží a historií tato Černá magie předčí všechna očekávání.". Jedná se o jeden z těch vzácných okamžiků, kdy se můžete zblízka seznámit s dílem, kterému je souzeno zmizet zpět do soukromých sbírek.

Proč byste se měli jít podívat na Magrittovo dílo Černá magie v Sotheby's?

Sníte o tom, že se stanete svědky pozastaveného okamžiku ve světě umění, kde se protíná historie, tvorba a přenos? Tento Magrittův obraz, vystavený jen několik dní před aukcí, je vzácným zážitkem. Je to víc než jen výstava: je to okno do mistrovského díla, než zamíří do nového domova, třeba na druhém konci světa.

Ať už jste znalec, poučený amatér nebo jen zvědavý turista, využijte této jedinečné příležitosti a spatřete na vlastní oči zřídka viděný obraz spolu s dalšími významnými díly surrealismu. Vstup je zdarma, ale tato chvíle je vzácná!

Tchèque : Tato stránka může obsahovat prvky podporované AI, více informací zde.

Užitečné informace

Data a jízdní řády
Z 17. říjen 2025 Na 23. říjen 2025

× Přibližná otevírací doba: pro potvrzení otevírací doby kontaktujte zařízení.

    Místo

    83 Rue du Faubourg Saint-Honoré
    75008 Paris 8

    Plánovač tras

    Přístup
    Metro 9 nebo 13 Miromesnil

    Ceny
    Zdarma

    Oficiální stránka
    www.sothebys.com

    Komentáře
    Upřesněte vyhledávání
    Upřesněte vyhledávání
    Upřesněte vyhledávání
    Upřesněte vyhledávání