Euro 2024: Franciaország rekordot állított fel azzal, hogy 14 gólt lőtt egy meccsen Gibraltár ellen

Által Graziella de Sortiraparis · Megjelent 2023. november 19.-kor12:55
2023. november 18-án, szombaton a Les Bleus olyan mérkőzést játszott, amely be fog vonulni a francia labdarúgás legendáriumába: 90 perc alatt rekordot jelentő 14 gólt lőttek Gibraltár ellen!

Szombaton a francia válogatottnak nem volt miért aggódnia, amikor hazai pályán játszott Gibraltár ellen, annak ellenére, hogy már kvalifikálta magát azEuro 2024-re. Csak nyerniük kellett ahhoz, hogy a B csoportba kerüljenek, ahol Hollandia, Görögország, Írország és Gibraltár szerepel. Ez utóbbi országgal kerültek szembe a franciák, amely nem éppen futballnemzetként híresült el. A tendencia pedig hamar beigazolódott, az első négy percben két gólt kaptak, köztük a gibraltári Santos öngólját.

Lenyűgöző volt a mérkőzés, a Les Bleus játékosai közül többen is öngólt lőttek, a végeredmény pedig 14-0. Zaïre-Emery, a Paris-Saint-Germain nagyon fiatal játékosa kihasználta első válogatottbeli bevetését, és a tizenhatodik percben megszerezte a harmadik gólt. Az est egyetlen problémája az volt, hogy a góljához vezető úton megsérült a bokája, amikor egy ellenfél hevesen nekiment. A gólok azonban nem maradtak el, Mbappé kalapáccsal, Clauss egy góllal, Coman egy duplával, Fofana egy góllal, Rabiot egy góllal, Dembélé egy góllal és a lánya születésnapját ünneplő Giroud egy duplával zárta a mérkőzést.

Ez egy hatalmas győzelem volt, ami sokakat szórakoztatott a közösségi oldalakon, és mindenekelőtt felülmúlt egy 1995-ös rekordot, amikor a Les Bleus 10 gólt okozott Azerbajdzsánnak. Franciaország tehát igen nagy gólkülönbséggel kezdi meg a csoportkörét, a 2023. november 21-én esedékes, Görögország elleni döntő előtt. Gibraltár, amely egy piros lap miatt hiányzó játékossal játszott, az első mérkőzésen csak 3-0-ra kapott ki.