Euro 2024: Francija uzstādīja rekordu, gūstot 14 vārtus vienā spēlē pret Gibraltāru

Pie Graziella de Sortiraparis · Publicēts 2023. gada 19. novembris, plksten 12:55
Sestdien, 2023. gada 18. novembrī, "Les Bleus" aizvadīja spēli, kas iegājusi Francijas futbola leģendā, 90 minūšu laikā gūstot rekordlielus 14 vārtus pret Gibraltāru!

Sestdien Francijas izlasei nebija par ko uztraukties, kad tā savā laukumā spēlēja pret Gibraltāru, lai gan tā jau bija kvalificējusies Euro 2024 turnīram. Viņiem bija tikai jāuzvar, lai iekļūtu B grupā, kurā ir Nīderlande, Grieķija, Īrija un Gibraltārs. Tieši ar pēdējo minēto valsti francūžiem nācās saskarties, jo tā nav gluži slavena kā futbola valsts. Un šī tendence ātri apstiprinājās, pirmajās četrās minūtēs gūstot divus vārtus, tostarp Gibraltāra spēlētāja Santosa gūtos vārtus savā labā.

Spēle bija iespaidīga, un daudzi Les Bleus spēlētāji guva vārtus paši sev, un galarezultāts bija 14:0. Zaīrs Emerī (Zaïre-Emery), ļoti jauns Parīzes-Saint-Germain spēlētājs, izmantoja savu pirmo startu izlasē un sešpadsmitajā minūtē guva trešos vārtus. Vienīgā vakara problēma bija tā, ka viņš ceļā uz vārtiem savainoja potīti, kad viņu spēcīgi sadūra pretinieks. Taču ar to vārti nebeidzās, jo ar " hat-trick" izcēlās Mbapē, vienu reizi izcēlās Klauss, pa reizei izcēlās Komans, vienu reizi Fofana, vienu Rabiot, vienu Dembelē un vienu reizi Žirū, kurš svinēja savas meitas dzimšanas dienu.

Tā bija milzīga uzvara, kas uzjautrināja daudzus sociālajos tīklos, un galvenokārt pārspēja 1995. gada rekordu, kad Les Bleus Azerbaidžānai iesita 10 vārtus. Tādējādi Francija savu grupas kampaņu sāk ar ļoti lielu vārtu starpību pirms 2023. gada 21. novembrī gaidāmās finālspēles pret Grieķiju. Gibraltārs, kas spēlēja bez viena spēlētāja sarkanās kartītes dēļ, bija zaudējis tikai pirmajā spēlē ar 3:0.