Liga Campionilor : Paris-Saint-Germain-Real Sociedad, unde poți urmări manșa secundă?

De Graziella de Sortiraparis · Fotografii de Graziella de Sortiraparis · publicat pe 22 februarie 2024, ora 12:18
După o victorie la două goluri, Paris-Saint-Germain va juca returul în Țara Bascilor împotriva lui Real Sociedad. Un meci din 16-imile de finală ale Ligii Campionilor, programat pe 5 martie 2024!

Paris-Saint-Germain a ajuns din nou în 16-imile de finală ale Ligii Campionilor! După multe incertitudini, clubul parizian a terminat pe locul al doilea în grupa sa și a tras la sorți unul dintre cei mai buni adversari din Europa. Pentru prima dată, PSG nu a avut cea mai proastă tragere la sorți și se află în fața lui Real Sociedad. După o victorie de Ziua Îndrăgostiților pe Parc des Princes, parizienii se deplasează în Țara Bascilor pentru returul din 5 martie 2024.

Deși adversarii parizienilor nu vor fi, pentru prima dată, adversari de talia lui Real Madrid, Bayern Munchen sau Manchester City, clubul basc ar trebui totuși să fie precaut, deoarece a sărit de Inter Milano în grupă și este bine plasat în campionatul său. De fapt, este pentru prima dată când Paris-Saint-Germain joacă împotriva acestei echipe! Este greu de luat ceva din prima etapă, cu o primă repriză foarte complicată și îngrijorătoare, compensată în mare parte de o a doua repriză reușită.

Nu trebuie să ne culcăm pe lauri și să încercăm să marcăm cât mai multe goluri împotriva clubului spaniol, pentru a ne asigura rapid un loc în sferturile de finală, fără ca fanii să intre în panică până în ultima secundă, așa cum se întâmplă în mod regulat în Liga Campionilor pentru Paris-Saint-Germain. De fapt, aceasta este ultima șansă a lui Kylian Mbappé de a o câștiga cu parizienii, deoarece acesta și-a anunțat definitiv plecarea la Real Madrid!

Rugby : où voir le premier test-match de la France contre l'Australie ce samedi ?Rugby : où voir le premier test-match de la France contre l'Australie ce samedi ?Rugby : où voir le premier test-match de la France contre l'Australie ce samedi ?Rugby : où voir le premier test-match de la France contre l'Australie ce samedi ? Baruri sportive, pub-uri și restaurante unde să urmăriți meciurile din Paris
Descoperiți barurile, pub-urile și restaurantele din Paris unde puteți urmări în direct meciurile sporturilor preferate, alături de o mulțime de alți fani, fie că este vorba de fotbal, rugby sau chiar sporturi ecvestre! [Citeşte mai mult]

Puteți urmări meciul în direct, de la ora 21:00, pe Canal+ și RMC!

Parc des PrincesParc des PrincesParc des PrincesParc des Princes Liga Campionilor: tragerea la sorți completă a sferturilor de finală, cu PSG - Barcelona
Se cunosc acum adversarii lui Paris-Saint-Germain în sferturile de finală ale Ligii Campionilor. De asemenea, puteți descoperi tragerea la sorți completă a cluburilor europene și meciurile interesante care vor urma. [Citeşte mai mult]

Parc des PrincesParc des PrincesParc des PrincesParc des Princes PSG: toate știrile și informațiile pe care trebuie să le știi despre Paris-Saint-Germain
Paris-Saint-Germain, cel mai emblematic club de fotbal din capitală, încântă de ani de zile fanii parizieni. Iată o trecere în revistă a celor mai recente știri și informații pe care trebuie să le știți despre PSG! [Citeşte mai mult]