Liga Campionilor: unde poți urmări meciul dintre Paris-Saint-Germain și AC Milan?

De Graziella de Sortiraparis · Fotografii de Graziella de Sortiraparis · publicat pe 18 octombrie 2023, ora 14:23
După o victorie și o înfrângere în Liga Campionilor, Paris-Saint-Germain are încă multe de construit. Miercuri, 25 octombrie 2023, clubul parizian întâlnește AC Milan în al treilea meci din grupe.

Este un nou an și o nouă încercare pentru Paris-Saint-Germain în Liga Campionilor. Deși a început bine competiția, cu o victorie pe teren propriu în fața lui Dortmund, PSG a pierdut la începutul lunii octombrie, la Newcastle, cu patru goluri la unu. Pentru acest meci cu AC Milan, o confruntare care nu a mai avut loc din 2006, clubul parizian va trebui să își arate toate abilitățile pe teren, cu revenirea recruților accidentați la începutul sezonului. În această miercuri, 25 octombrie 2023, de la ora 21:00, PSG ar putea juca pentru un loc în optimi, în direct pe Canal+.

AC Milan, fostul club al lui Zlatan Ibrahimovic, este în prezent liderul Serie A, campionatul italian, în timp ce Paris-Saint-Germain ocupă locul trei, după Monaco și Nice. Clubul parizian va trebui, așadar, să se confrunte cu o echipă în formă, condusă în special de Olivier Giroud, pe care Kylian Mbappé îl cunoaște bine de pe vremea când juca la Les Bleus. Să sperăm că pauza internațională le va permite parizienilor să dea tot ce au mai bun pe teren, după un început de sezon marcat de mai multe înfrângeri, cu o echipă aflată încă în rodaj sub comanda noului antrenor Luis Enrique.

Aflată pe locul al doilea în grupa sa înaintea celui de-al treilea meci din Liga Campionilor, Paris-Saint-Germain nu a avut parte de cei mai ușori adversari în acest sezon.

Parc des PrincesParc des PrincesParc des PrincesParc des Princes Liga Campionilor: tragerea la sorți completă a sferturilor de finală, cu PSG - Barcelona
Se cunosc acum adversarii lui Paris-Saint-Germain în sferturile de finală ale Ligii Campionilor. De asemenea, puteți descoperi tragerea la sorți completă a cluburilor europene și meciurile interesante care vor urma. [Citeşte mai mult]