Euro 2024: Francija je na eni tekmi proti Gibraltarju dosegla rekordnih 14 golov

Mimo Graziella de Sortiraparis · Objavljeno na 19. november 2023 ob 12:56
V soboto, 18. novembra 2023, je ekipa Les Bleus odigrala tekmo, ki se bo zapisala v francosko nogometno legendo, saj je proti Gibraltarju v 90 minutah dosegla rekordnih 14 golov!

V soboto je francoska reprezentanca igrala doma proti Gibraltarju, čeprav se je že uvrstila naEuro 2024. Za uvrstitev v skupino B, v kateri so še Nizozemska, Grčija, Irska in Gibraltar, so morali le zmagati. Prav s slednjo državo so se pomerili Francozi, ki ne slovi ravno po tem, da je nogometna država. In ta trend se je hitro potrdil, saj so v prvih štirih minutah prejeli dva gola, med drugim tudi avtogol gibraltarskega Santosa.

To je bila impresivna tekma, na kateri je veliko igralcev Les Bleus doseglo lastne gole, končni rezultat pa je bil 14:0. Zaïre-Emery, zelo mlad igralec Paris-Saint-Germaina, je izkoristil svoj prvi nastop za reprezentanco in v šestnajsti minuti dosegel tretji gol. Edina težava večera je bila, da si je na poti do gola poškodoval gleženj, ko se ga je nasilno lotil nasprotnik. Toda gole se niso ustavili, saj je hat-trick dosegel Mbappé, enega Clauss, zadetek Coman, enega Fofana, enega Rabiot, enega Dembélé in zadetek Giroud, ki je praznoval rojstni dan svoje hčerke.

To je bila velika zmaga, ki je razveselila številne ljudi na družbenih omrežjih, predvsem pa je presegla rekord iz leta 1995, ko so Les Bleus Azerbajdžanu zadali 10 golov. Francija je tako pred finalno tekmo z Grčijo 21. novembra 2023 začela kampanjo v skupini z zelo veliko razliko v golih. Gibraltar, ki je igral z enim igralcem, ki je manjkal zaradi rdečega kartona, je na prvi tekmi izgubil le s 3:0.