Rögbi-vb 2023: hol láthatod a Franciaország-Olaszország mérkőzést, a negyeddöntő előtti utolsó döntő mérkőzést?

Által Graziella de Sortiraparis · Fotók Graziella de Sortiraparis · Megjelent 2023. szeptember 22.-kor14:23
A három szép győzelem ellenére Franciaországnak még mindig nem garantált a negyeddöntőbe jutás hazai pályán. A feszültség 2023. október 6-án, az Olaszország elleni döntővel ér véget.

A francia válogatott által 96-0-ra legyőzött Namíbia elleni látványos, próbálkozásokkal és átlövésekkel tarkított mérkőzés után a Les Bleus még mindig nem kvalifikálta magát a 2023-as rögbi-világbajnokság negyeddöntőjébe. A franciák azonban Új-Zéland és Uruguay ellen is nyertek, de 2023. október 6-án még Olaszország következik, és a csoportban nem ők a legkönnyebbek. A csoport második helyezettjei, akik még nem játszottak Új-Zélanddal, a transzilvániaiak megnehezíthetik a dolgunkat.

A negyeddöntőbe jutás biztosításához nyilván jobban járnánk egy október eleji győzelemmel, hogy saját kezünkben tartsuk a sorsunkat. Bár Új-Zélandnak nehéz lesz megelőznie minket a pontok tekintetében, a támadóbónuszok nagy szerepet játszhatnak bármelyik csapat visszatérésében. Mivel Franciaország az utolsó csapat, addig várnunk kell, és a többiek eredményeit figyelve szoríthatunk, hogy a legjobbakban reménykedjünk, a kapitányunk sérülése ellenére is.

A mérkőzés 2023. október 6-án, pénteken21 órakor kezdődik a TF1 csatornán a lyoni stadionban!

Rugby : où voir le premier test-match de la France contre l'Australie ce samedi ?Rugby : où voir le premier test-match de la France contre l'Australie ce samedi ?Rugby : où voir le premier test-match de la France contre l'Australie ce samedi ?Rugby : où voir le premier test-match de la France contre l'Australie ce samedi ? Rögbi-világbajnokság 2023: a teljes csoportbeosztás
Szeptember 8. és 2023. október 8. között a franciák otthon, Franciaország több stadionjában is megtekinthetik a rögbi-világbajnokság csoportkörét. Fedezze fel az első szakasz teljes programját! [Olvass tovább]

A mérkőzés megtekintéséhez jó társaságban

rugbyrugbyrugbyrugby Rögbi-világbajnokság 2023: szurkolói zónák és helyek a verseny megtekintésére és megtapasztalására Párizsban
Az év sporteseménye 2023. szeptember 8-án érkezik a fővárosba: a rögbi-világbajnokság! Hogy a lehető legtöbbet hozza ki belőle, irány a rögbifalvak, szurkolói zónák és az alkalomra felállított ünnepségek! [Olvass tovább]