Ragbi MM 2023: Lõuna-Aafrika võidab oma 4. maailmameistritiitli

Kõrval Margot de Sortiraparis · Fotod Graziella de Sortiraparis · Avaldatud 29. oktoober 2023 kell 10.30
Laupäeval, 28. oktoobril 2023 lõppes 10. ragbi maailmameistrivõistlused finaaliga, kus Uus-Meremaa All Blacks kohtus Lõuna-Aafrika Springboksiga.

Stade de France'i staadionil Saint-Denis's lubas meeleolu olla metsik selle kümnenda MM-finaali puhul, kus vastamisi läksid kaks turniiri edukaimat riiki: Uus-Meremaa jaLõuna-Aafrika Vabariik, kellel kummalgi on kolm tiitlit.

Pärast mitmeidLõuna-Aafrika avavärava löödud penalteid oli seis lahtine. Mõlemad pooled lõid esimesel poolajal punkte penaltitega, mis viitas sellele, millise tehnilise tasemega me sellises finaalis silmitsi seisime. Lõunaaafriklased lõid neljanda penalti, mis läks sisse: 12-3 33. minutil.

All Blacksi kapten Sam Cane muudab oma meeskonna kollase kaardi punaseks pärast kõrget rünnakut : Uus-Meremaalased on nüüd 14-15 ja poolajavile on kõlanud, Lõuna-Aafrika Vabariik juhib endiselt 12-6. Uus-Meremaa tegi teisel poolajal tasa Beauden Barretti 58. minutil sooritatud katsega pärast seda, kuikohtunik Wayne Barnes oli esimese katse ära keelanud. Lõpuks sellest siiski ei piisanud, sest Lõuna-Aafrika Vabariigi suurepärane kaitse ei lasknud mustanahalistel uuesti skoorida, hoolimata mõnest heast ründemängust teisel poolajal.

Lõuna-Aafrika krooniti 80 minutit kestnud mängus neljandat korda oma ajaloo maailmameistriks, vaid ühe väikese punktiga (mis toob tagasi kibedad mälestused Prantsusmaa meeskonna veerandfinaalmängust). Springboksidest sai seega ragbi maailmameistrivõistluste edukaim meeskond: just nemad lähevad koju Webb Ellise karikaga - turniiri trofeega - mustanahaliste teenimatu lüüasaamise taustal. Lõuna-Aafrika Vabariigi kapten Siya Kolisi sai alles teiseks kapteniks ajaloos, kes on Webb Ellise karika tõstnud.

Sellega lõppes see kümnes maailmameistrivõistlus, mis on meid kõiki ovaalse palli spordialaga vaimustanud: turniiri võitis Lõuna-Aafrika Vabariik, järgnesid Uus-Meremaa, Inglismaa ja Argentina.