Euro kézilabda: Franciaország története során negyedszer lett Európa-bajnok!

Által Graziella de Sortiraparis · Fotók Graziella de Sortiraparis · Megjelent 2024. január 28.-kor19:45
A női világbajnoki győzelem után a francia férfiválogatott is nagyszerű teljesítményt ért el ezen a Handball Euro 2024-en, negyedik győzelmével a versenyen!

A múlt hónapban afrancia női kézilabda-válogatott megnyerte a világbajnokságot, miután szép győzelmet aratott Norvégia felett. Január 10-én, szerdán a férfiak nekivágtak az Euro 2024 megnyerésének, amelyet 2014 óta nem nyertek meg. A kézilabdázás történetében még soha nem látott duplázás lehetősége: Európa-bajnokság és olimpia ugyanabban az évben, idén nyáron Párizsban! És ez remekül kezdődött, a Les Bleus már a negyedik győzelmét aratta a versenyen!

A dánok ellen már nem a Les Bleus volt az esélyes, és mégis! A mérlegük lenyűgöző, ezzel ők a legsikeresebb csapat a történelemben: háromszoros olimpiai bajnokok, hatszoros világbajnokok és most már négyszeres Európa-bajnokok!Január 28-án a francia kézilabdázók újabb érmet szereztek, miután az elődöntőben csoportelsőként végeztek, a főcsoportban brillíroztak, az elődöntőben pedig hősiesen, hosszabbításban legyőzték Svédországot!

A franciák a kedvenc ellenfelük, Dánia ellen 33-31-es szép gólkülönbséggel igazi klasszikust alkottak ebben a sportágban. A két nemzet már a 2014-es Euro döntőjében is találkozott egymással, amelyet a Les Bleus nyert meg utoljára. Ez a mérkőzés tíz év elteltével ismét szerencsét hozott nekik, és a nagyszerű történet folytatódik.