2023 m. pasaulio regbio čempionatas: Pietų Afrika iškovojo ketvirtąjį pasaulio čempiono titulą

Iki Margot de Sortiraparis · Nuotraukos Graziella de Sortiraparis · Paskelbta 2023 m. spalio 29 d., 10:30val.
2023 m. spalio 28 d., šeštadienį, dešimtasis pasaulio regbio čempionatas baigėsi finalu, kuriame Naujosios Zelandijos "All Blacks" žaidė prieš Pietų Afrikos Respublikos "Springboks" komandą.

Saint-Denis esančiame "Stade de France" stadione dešimtojo pasaulio futbolo čempionato finale, kuriame susitiko dvi sėkmingiausios turnyro šalys: Naujoji Zelandija irPietų Afrikos Respublika, kurių kiekviena iškovojo po tris titulus, atmosfera žadėjo būti siautulinga.

Po kelių baudos smūgių, kuriuos atlikoPietų Afrikos Respublikos rinktinės žaidėjai, rezultatas buvo atviras. Pirmoje rungtynių pusėje abi pusės rinko taškus baudų metimais, o tai rodė, su kokio techninio lygio žaidėjais susidūrėme tokiame finale. Pietų afrikiečiai mušė ketvirtą baudos metimą, kuris įkrito: 12:3 33-iąją minutę.

All Blacks" kapitonas Sam Cane po aukšto įvarčio pakeitė savo komandos geltoną kortelę į raudoną : Naujosios Zelandijos futbolininkai atsiliko 14:15, nuskambėjo pertraukos švilpukas, o Pietų Afrikos Respublika vis dar pirmavo 12:6. Antroje rungtynių pusėje Naujoji Zelandija atsigriebė 58-ąją minutę, kaiteisėjas Wayne'as Barnesas atmetė pirmąjį įvartį, o 58-ąją minutę Beaudenas Barrettas įmušė įvartį. Tačiau galiausiai to nepakako, nes puiki Pietų Afrikos Respublikos gynyba neleido "juodaodžiams" pelnyti dar vieno įvarčio, nepaisant to, kad antroje rungtynių pusėje jie puikiai atakavo.

Per 80 šių rungtynių minučiųPietų Afrikos Respublika ketvirtą kartą savo istorijoje buvo karūnuota pasaulio čempionais vos vieno mažo taško skirtumu (tai Prancūzijos rinktinei sugrąžino karčius prisiminimus apie ketvirtfinalio rungtynes). Taip Springbokai tapo sėkmingiausia pasaulio regbio čempionato komanda: būtent jie grįš namo su Webbo Elliso taure - turnyro trofėjumi - juodiesiems nepelnytai pralaimėjus. Pietų Afrikos Respublikos kapitonas Siya Kolisi tapo tik antruoju kapitonu istorijoje, kuriam pavyko pakelti Webbo Elliso taurę.

Taip baigėsi šis dešimtasis pasaulio futbolo čempionatas, visus mus sužavėjęs ovalaus kamuolio sportu: turnyrą laimėjo Pietų Afrikos Respublika, po jos - Naujoji Zelandija, Anglija ir Argentina.