Euro 2024: Francúzsko zaznamenalo rekord, keď v jednom zápase proti Gibraltáru strelilo 14 gólov

Pri Graziella de Sortiraparis · Uverejnené 19. november 2023 o 12:56hod.
V sobotu 18. novembra 2023 odohrali Les Bleus zápas, ktorý sa zapíše do francúzskych futbalových legiend, keď v priebehu 90 minút strelili Gibraltáru rekordných 14 gólov!

V sobotu sa francúzsky tím nemusel obávať domáceho zápasu s Gibraltárom, hoci sa už kvalifikoval naEuro 2024. Stačilo im vyhrať, aby boli nasadení do skupiny B, v ktorej sú Holandsko, Grécko, Írsko a Gibraltár. Práve proti posledne menovanej krajine, ktorá nie je práve známa ako futbalový národ, Francúzi čelili. A tento trend sa rýchlo potvrdil, keď v prvých štyroch minútach padli dva góly vrátane vlastného gólu gibraltárskeho Santosa.

Bol to pôsobivý zápas, v ktorom si mnohí hráči Les Bleus strelili vlastné góly a konečné skóre bolo 14:0. Zaïre-Emery, veľmi mladý hráč z Paris-Saint-Germain, využil svoj prvý štart za národný tím a v šestnástej minúte strelil tretí gól. Jediným problémom večera bolo, že si na ceste za svojím gólom poranil členok, keď sa naňho prudko vrhol súper. Góly sa však nezastavili, hetrik zaznamenal Mbappé, jeden Clauss, jeden Coman, jeden Fofana, jeden Rabiot, jeden Dembélé a jeden Giroud, ktorý oslavoval narodeniny svojej dcéry.

Bolo to obrovské víťazstvo, ktoré pobavilo mnoho ľudí na sociálnych sieťach, a predovšetkým prekonalo rekord z roku 1995, keď Les Bleus uštedrili Azerbajdžanu 10 gólov. Francúzsko tak začína svoje skupinové ťaženie s veľmi vysokým gólovým rozdielom pred finálovým zápasom proti Grécku, ktorý sa uskutoční 21. novembra 2023. Gibraltár, ktorý hral s jedným hráčom, ktorý chýbal kvôli červenej karte, prehral v prvom zápase len 3:0.