Euro 2024: Prantsusmaa püstitas rekordi, lüües Gibraltari vastu ühes mängus 14 väravat

Kõrval Graziella de Sortiraparis · Avaldatud 19. november 2023 kell 12.55
Laupäeval, 18. novembril 2023 mängis Les Bleus mängu, mis jääb Prantsuse jalgpallilegendasse, lüües Gibraltari vastu 90 minutiga 14 väravat!

Laupäeval ei olnud Prantsusmaa koondisel kodus Gibraltari vastu mängides midagi muretseda, hoolimata sellest, et nad on juba kvalifitseerunud Euro 2024-le. Nad pidid vaid võitma, et pääseda B-gruppi, kuhu kuuluvad Holland, Kreeka, Iirimaa ja Gibraltar. Just viimase riigiga läksid prantslased vastamisi, mis ei ole just jalgpallirahvana tuntud. Ja suundumus leidis kiiresti kinnitust, sest esimese nelja minutiga löödi kaks väravat, sealhulgas Gibraltari Santose omavärav.

See oli muljetavaldav mäng, kus paljud Les Bleus' mängijad lõid omaväravaid ja lõppskoor oli 14:0. Paris-Saint-Germain'i väga noor mängija Zaïre-Emery kasutas oma esimese stardi rahvuskoondise eest ära ja lõi kuueteistkümnendal minutil kolmanda värava. Õhtu ainsaks probleemiks oli see, et ta vigastas oma värava poole liikudes oma pahkluud, kui vastane teda ägedalt ründas. Kuid väravad ei jäänud sellega pooleli, Mbappé tegi kübaratriki, Clauss ühe, Coman ühe, Fofana ühe, Rabiot ühe, Dembélé ühe ja Giroud, kes tähistas oma tütre sünnipäeva, tegi ühe värava.

See oli suur võit, mis lõbustas paljusid inimesi sotsiaalvõrgustikes ja ületas eelkõige 1995. aastast pärit rekordit, kui Les Bleus tekitas Aserbaidžaanile 10 väravat. Prantsusmaa alustab seega oma grupikampaaniat väga suure väravate vahega, pidades silmas 21. novembril 2023 toimuvat finaalmängu Kreeka vastu. Gibraltar, kes mängis ühe mängija puudumisel punase kaardi tõttu, oli esimeses kohtumises kaotanud vaid 3:0.