2023. gada Pasaules kausa izcīņa regbijā: Dienvidāfrika izcīna savu 4. pasaules čempionu titulu

Pie Margot de Sortiraparis · Fotogrāfijas ar Graziella de Sortiraparis · Publicēts 2023. gada 29. oktobris, plksten 10:30
Sestdien, 2023. gada 28. oktobrī, noslēdzās 10. Pasaules kausa izcīņa regbijā, kuras finālā spēlēja Jaunzēlandes "All Blacks" pret Dienvidāfrikas Republikas "Springboks" komandu.

Francijas stadionā Stade de France Sen Denī bija gaidāma mežonīga atmosfēra šī desmitā Pasaules kausa izcīņas finālturnīra finālā, kurā savā starpā sacentās divas turnīra veiksmīgākās valstis - Jaunzēlande unDienvidāfrikas Republika, katrai komandai izcīnot pa trim tituliem.

Pēc tam, kadDienvidāfrikas izlase realizēja vairākus soda sitienus, rezultāts bija atklāts. Pirmajā puslaikā abas puses guva punktus ar soda metieniem, kas liecināja par tehnisko līmeni, ar kādu mēs tikāmies šādā finālā. Dienvidāfrikāņi iemeta ceturto soda metienu, kas tika realizēts: 12:3 33. minūtē.

All Blacks komandas kapteinis Sems Keins pēc augsta sitiena . pēc dzeltenās kartītes dzelteno kartīti nomaina pret sarkano kartīti : jaunzēlandieši panāca 14:15, un izskanēja puslaika svilpe, Dienvidāfrikai joprojām esot vadībā ar 12:6. Otrajā puslaikā Jaunzēlande izlīdzināja rezultātu ar Beauden Barrett mēģinājumu 58. minūtē pēc tam, kadtiesnesis Wayne Barnes noraidīja pirmo mēģinājumu. Tomēr beigās ar to nepietika, jo Dienvidāfrikas lieliska aizsardzība neļāva "melnajiem" atkal gūt vārtus, neraugoties uz dažu labu uzbrukumu otrajā puslaikā.

Dienvidāfrikas Republika tika kronēta par pasaules čempioniem ceturto reizi savā vēsturē šīs spēles 80 minūtēs, tikai ar viena maza punkta pārsvaru (kas Francijas izlasei atsauca rūgtas atmiņas par ceturtdaļfināla spēli). Tādējādi Springboki kļuva par veiksmīgāko komandu Pasaules kausa izcīņā regbijā: tieši viņi dosies mājās ar Webba Ellisa kausu - turnīra trofeju -, ņemot vērā nepelnīto melno zaudējumu. Dienvidāfrikas Republikas kapteinis Siya Kolisi kļuva tikai par otro kapteini vēsturē, kas pacēlis Webb Ellis kausu.

Tā noslēdzās šis 10. Pasaules kauss, kas mūs visus ir saviļņojis ar ovālo bumbu sportu: turnīrā uzvarēja Dienvidāfrikas Republika, kam sekoja Jaunzēlande, Anglija un Argentīna.